POMAGAMY UCZYĆ SIĘ, UCZYMY POMAGAĆ

Festiwal Piosenki i spotkanie z przedstawicielami środowiska Synów Pułku

      24 stycznia odwiedzili nas wieloletni Przyjaciele ze środowiska Synów Pułku. Nowe wychowanki miały okazję poznać najmłodszych obrońców naszej ojczyzny z czasów II Wojny Światowej. Ciekawe rozmowy z naszymi Gośćmi przeplatane były wspólnym śpiewem, a była ku temu okazja, ze względu na odbywający się na „Strażackiej” Festiwal Piosenki.

Razem na Święta

   Zapadła decyzja. Podejmujemy akcję MEN „Razem na Święta”. Wspólnie ustaliłyśmy, że przygotujemy niespodzianki świąteczne dla naszych przyjaciół z Domu Niewidomego Dziecka i Zespołu Szkół Specjalnych. 
W naszą akcję włączyłyśmy Bibliotekę Publiczną Dzielnicy Targówek.
   Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek przy ul. Krasnobrodzkiej 11 zorganizowała spotkania naszych wolontariuszek z uczniami klasy VIA, Szkoły Podstawowej Nr 285 im. Jana Marcina Szancera i przystąpiliśmy do pracy. Najpierw było opowiadanie o świętach, potem wykonanie specjalnych indywidualnych ANIOŁÓW – pamiątek świątecznych dla naszych przyjaciół z Domu Niewidomego Dziecka i ze Szkoły Specjalnej. 
   W sobotę 15 grudnia wolontariuszki pojechały do Domu Niewidomego Dziecka. Tam razem piekliśmy smakowite, czekoladowe ciasto z napisem „Razem na Święta”. Nasz przepis podobał się mieszkańcom, więc jeden z naszych niewidomych przyjaciół przepisał go pismem Braille’a. Na koniec obdarowałyśmy wszystkich ANIOŁAMI, które były wykonane w bibliotece. 
      We wtorek 18 grudnia – kolejne spotkanie w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca.
Rozpoczęłyśmy spotkanie od opowieści „Bajka o szczęściu” i obdarowałyśmy dzieci Aniołami. Klasa zaprosiła nas na słodki poczęstunek. Były ciastka, kawa i wspaniała atmosfera, jaka się zdarza wtedy, gdy wszyscy są dla siebie mili i serdeczni. 
     Ale to nie koniec naszego działania – dzieci obiecały przysłać fotografie ze świąt w domu rodzinnym i pokazać nam miejsce, jakie zajęły pod choinką nasze skromne podarunki.
Świętowanie sukcesu naszych działań odbędzie się na początku stycznia, gdy ponownie spotkamy się w Bibliotece na Targówku z klasą VIa i opowiemy uczniom o efektach naszej wspólnej pracy.
Bądźmy #RazemNaŚwięta

Siatkarski Turniej o Wór św. Mikołaja

    Tradycyjnie już, w przedświątecznym czasie, odwiedził nas św. Mikołaj i w sali gimnastycznej zostawił wór pełen smakołyków. Właściciela owego wora wyłoniliśmy w trakcie konkursu piłki siatkowej. I tym razem, po zaciętych meczach, smakołyki trafiły do grupy I. Gratulujemy!!! PS: Choinka na Strażackiej już świeci.

BE ALIVE and Never Give up

    „BE ALIVE and Never Give up” jest projektem profilaktyczno - sportowym kreującym pro-zdrowotne postawy, uczącym umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z napięciami oraz stresem, pokazuje jak pracować 
w grupie i osiągać postawione cele. Dzięki uprzejmości MOW przy ulicy Dolnej, nasze dziewczęta miały okazję wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu. 

"Zakład o..." w Teatrze Lalka

    19.11 odbyła się ponowna premiera spektaklu "Zakład o..." w Teatrze Lalka. Na deskach teatru aktorski kunszt pokazały nasze wychowanki. Przez kilka miesięcy regularnie uczestniczyły w próbach pod bacznym okiem Pana Romana Holca i Pani Katarzyny Uhmy. Było superrrrr!!!

II Rembertowskie Dyktando - łatwo nie było

   II Rembertowskie Dyktando 2018 w Domu Kultury „Rembertów”. Okazją do niego była 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Honorowymi gośćmi byli prof. dr hab. Jerzy Bralczyk i dr Grażyna Majkowska. Nas również nie mogło zabraknąć.

Udział w kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

   13 listopada był w naszym Ośrodku dniem kulminacyjnym działań w ramach akcji „19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży". Wychowanki „uzbrojone” w banery reklamujące przedsięwzięcie oraz w ulotki informacyjne promowały wśród mieszkańców Rembertowa różne formy pomocy dzieciom i młodzieży zamieszkującej rejony konfliktów zbrojnych. Nasza akcja dotarła również do Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

Honorowe Wyróżnienie Prezydenta miasta stołecznego Warszawy dla "Strażackiej"

    Właśnie odebraliśmy Honorowe Wyróżnienie Prezydenta miasta stołecznego Warszawy "Szkoła z pomysłem na kulturę". Z jednej strony ogromny prestiż, z drugiej motywacja do utrzymania wysokich standardów pracy. Podziękowania dla Wszystkich ze "Strażackiej" - niepokonany team, naszych wspaniałych dziewcząt i partnerów wszystkich naszych projektów.

Udział w konferencji EUROMETU w Słowenii

     Jak co roku pod koniec września nasza placówka uczestniczyła w konferencji organizowanej przez EUROMET. Tegoroczne sympozjum pod hasłem „Education for better life” odbywało się w Lubljanie. Spotkanie było poświęcone interdyscyplinarnemu podejściu w pracy z dziećmi z problemami emocjonalnymi i zaburzeniami zachowania. 
     Jak pracować z młodymi ludźmi, żeby dać im przestrzeń do rozwoju i wzrostu? Jak budować dobre relacje? Jak wspierać w mądry sposób? Jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu?
Wykłady dotyczące mediacji, coachingu, indywidualizacji procesu edukacji i pracy terapeutycznej pozwoliły odpowiedzieć na te i wiele innych pytań. 
   Jak zawsze sympozjum stworzyło przestrzeń do wymiany doświadczeń, pomysłów, spostrzeżeń pomiędzy praktykami z całej Europy. Tegoroczny organizator - Viśnia Gora przyjął nas bardzo ciepło - mogliśmy zobaczyć niesamowity występ wokalny oraz uczestniczyć w bardzo urozmaiconej kolacji przygotowanej przez wychowanków Viśniej Gory. Była to okazja do skosztowania tradycyjnych słoweńskich potraw. Organizatorzy zadbali także o naszą rozrywkę - zwiedzaliśmy przepiękną i magiczną miejscowość Bled. Poza wiedzą, którą zdobyliśmy zapamiętamy słoweńską gościnność i otwartość.
Już nie możemy się doczekać na wyjazd naszych dziewcząt na Jamboree 2019, które odbędzie się we Francji.